970×90

Przewody wentylacyjne z rur miedzianych

Miedziane przewody wentylacyjne firmy ALNOR są produktem wykonanym bardzo estetycznie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach gdzie ukrycie wentylacji jest nie możliwe. Elegancki połyskujący miedziany kolor sprawia, że rura może stać się elementem wystroju, nadając kuchni szyku, świetnie komponuje się zarówno w kuchniach nowoczesnych i stylizowanych na retro.

Bez grzybów, bakterii i pleśni.

Mimo walorów estetycznych miedziana rura wentylacyjna ma szereg innych zalet, jest bardzo wytrzymała, nie ulega korozji, jest odporna na zmiany temperatury i ciśnienia. Miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Jednak największym atutem tego produktu jest naturalny proces zapobiegania rozwojowi bakterii, grzybów i drobnoustrojów, które w klasycznych wentylacjach występują i stanowią duży problem dla alergików. Badania dowodzą, że miedź niszczy szkodliwe bakterie, drobnoustroje, patogeny, pleśnie, wirusy i grzyby, które mają kontakt z powierzchnią miedzianych kanałów. Uwaga miedziana instalacja wentylacyjna nie wymaga czyszczenia, dlatego jest dużo zdrowsza i bezpieczniejsza.  Tradycyjne instalacje wykonane ze stali należy regularnie czyścić bio-bójczymi środkami chemicznymi z dodatkiem ozonu, które wcześniej czy później w małych ilościach są wdychane. Aby wentylacja w 100% była wolna od bakterii i grzybów należy zastosować kanały i kształtki wentylacyjne wykonane z miedzi.

Omawiana rura wentylacyjna ze względu na materiał, z którego została wykonana jest bardzo wytrzymała i plastyczna, można ją wykorzystać w miejscach trudno dostępnych.

Nie ulega korozji.

W kontakcie z powietrzem zmienia swój kolor, zostaje pokryta warstwą patyny, która chronią ją przed korozją, nalot można w prosty i szybki sposób zetrzeć ogólnie dostępnymi środkami, lub domowymi sposobami.  Jednak część osób uważa, że miedź pokryta patyną nabiera charakteru i uzyskuje niepowtarzalną barwę.

O czym trzeba pamiętać przy montażu ?

Miedź wchodzi w reakcje z dobrze natlenioną wodą słodką, jednak jest obojętna na wodę morską. Na miedź silnie oddziaływają związki chloru, kwasy, wapno bielące i zaprawa murarska, miedź rozpuszcza się pod pływem kwasu azotowego. Należy więc pamiętać, żeby miedzianą instalację wentylacyjną montować po zakończeniu prac remontowych. Dodatkowym atutem miedzi jest to, że nie podtrzymuje płomienia i jest materiałem niepalnym.

Typowe rozmiary przewodów i kształtek.

Rury okrągłe zostały wykonywane w tej samej technologii, co tradycyjne spiralnie zwijane rury SPIRO ocynkowane SPR-C. Dostępne są średnice od 100 do 500 mm uwzględniające wszystkie pośrednie rozmiary produkowane z grubości 0,5 mm, dodatkowo kształtki segmentowe łączone nyplowo z rurami mogą być też być wykonane w systemie z uszczelkami EPDM dającymi podwyższoną klasę szczelności „C”. Miedziane kolana, trójniki, redukcje, króćce wentylacyjne zrobione są zgodnie z wymiarami kształtek ocynkowanych.

Na ryku dostane są również miedziane elementy dachowe, które świetnie się sprawdzają w domach pokrytych miedzią, ponieważ proces utleniania całego dachu zachodzi jednocześnie nadając jednakowy kolor całemu dachowi.

Zastosowanie miedzi jest zdrowym i ekologicznym rozwiązaniem.

 

Źródło: www.alnor.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


siedem + = 16