970×90

Grzejniki niskotemperaturowe z wentylatorami

Grzejnik COSMO E2 firmy VOGEL&NOOT dzięki zastosowanym technologiom pozwala na uzyskanie komfortu cieplnego w pomieszczeniu nawet przy temperaturze na zasilaniu  wynoszącej około 40°C.  Dodatkowo przystosowany jest do pracy zarówno z nieodnawialnymi źródłami energii jak i w połączeniu ze źródłami odnawialnymi.

Grzejnik został wyposażony w wentylatory oraz „inteligentną” regulację. Głównym zadaniem wentylatorów jest optymalizacja konwekcji w uzależnieniu od obecnych potrzeb.

Wentylatory zabudowane w grzejniku płytowym
Wentylatory zabudowane w grzejniku płytowym

Działanie ich jest w pełni automatyczne dzięki wspomnianej wcześniej regulacji, która dostosowuje pracę urządzenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników. Dostosowanie ustawień odbywa się za pomocą Dotykowego Panelu Regulacyjnego.

Panel regulacyjny grzejnika E2
Panel regulacyjny grzejnika E2
Zabudowa wentylatorów w grzejniku.
Zabudowa wentylatorów w grzejniku.

Poza podstawowym zadaniem, wentylatory mogą w okresie letnim wspomagać ruch powietrza w pomieszczaniu, co bez wątpienia poprawia komfort, szczególnie w upalne dni. Istnieje możliwość zastosowania suchego chłodzenia.

Rozwiązanie oparte na powyższych grzejnikach można wykorzystywać w całej instalacji grzewczej, zwiększając przez to wydajność energetyczną.

 

 

Parametry:

  • Długość: od 400 do 2000 mm (co 200 mm)
  • Wysokość: 500, 600, 900 mm
  • Głębokość montażowa: 107 mm
  • Podłączenie: 4 x GW ½” i 2 x GZ ¾” środkowe.
  • Maksymalne ciśnienie pracy: 10 bar
  • Maksymalna temperatura pracy: 60 °C
  • Rodzaj ochrony IP14: Napięcie podłączenia: 230V

 

Co jeśli nie chcemy kupować nowego grzejnika?

W przypadku istniejącego już grzejnika przybliżonym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie samego wentylatora. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi np. firma REGULUS-sytem. Prezentowane urządzenie należy zamontować pod grzejnikiem. W ofercie dostępne są wentylatory o dwóch długościach: 42 cm (dla grzejników o długości od 60 do 90 cm) i 80 cm (dla grzejników o długości od 100 do 140 cm). Przy większych długościach grzejników istnieje możliwość zastosowania kilku urządzeń tego typu. Zastosowanie wentylatorów pozwala na uzyskanie ok. 30% zwiększenia mocy grzejnika. Firma REGULUS-system produkuje m.in. grzejniki specjalnie przystosowane do zamontowania wspomnianych wentylatorów – seria E-VENT – wentylator znajduje się wewnątrz grzejnika. Grzejnik pracuje również bez wentylatora jako zwykły wodny, wentylator można dokupić później, mając już w układzie c.o. grzejnik przystosowany do takiej opcji. Więcej informacji na temat grzejników serii E-VENT można znaleźć na stronie producenta pod adresem: http://www.regulus.com.pl/grzejniki-z-wentylatorem

wenty1234
Wentylator pod grzejnikiem Regulus

Proponowane zastosowanie:

- przy instalacjach niskotemperaturowych;

- ogrzewanie pomieszczeń o dużej kubaturze;

- ogrzewanie pomieszczeń rzadko lub krótkotrwale użytkowanych;

- wspomożenie wentylacji pomieszczeń użytkowych;

 

 Opracował: mgr inż. Mateusz Mączewski
 

Źródło:

  1. http://www.vogelundnoot.com/pl/products/ulow_e2.asp
  2. http://www.regulus.com.pl/news/jak-zwiekszyc-moc-grzejnikow-sciennych
 

 

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − = pięć